dle Dinah Rodrigues pro MENOPAUZU a HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHU

Hormonální jóga


NOVĚ v Jihlavě, Brně, Praze, Ostravě, Olomouci:

www.svethormonalnijogy.cz
777 297 805
svethormonalnijogy@gmail.com

ŠÁRKA SIMONIDESOVÁ

+420 724 250 689

Šárka Simonidesová (HJT)

Informace 

 Hormonální joga

Hormonální jógová terapie (HJT) podle Dinah Rodrigués je přírodní léčba – sestava cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkci a hlavně na  harmonizaci hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá při dalších problémech jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost (více níže). Terapie Hormonální jógou zvyšuje a vyrovnává hladinu hormonů, především estradiolu, takže pomáhá v prevenci osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění.

Kromě odstranění níže zmíněných nežádoucích symptomů Hormonální jógová terapie podpoří váš celkový zdravotní stav, zvýší pružnost vašeho těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

Na semináři  se naučíte celou sestavu Hormonální jógové terapie, kterou pak budete cvičit sama doma. Celá sestava trvá cca 30 minut. Cviky jsou velmi jednoduché a zvládnou je i ženy, které nemají předchozí zkušenosti s jógou.

 Hormonální jógová terapie pomáhá při těchto problémech způsobených  hormonální nerovnováhou:

 - Předčasná menopauza

 - Symptomy spojené s menopauzou (návaly, nespavost, podrážděnost, deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality, nízké libido, urogenitální suchost, migrény)

 - Premenstruační syndrom (PMS)

 - Polycystické vaječníky (PCO)

 - Ztráta menstruace a ovulace

 - Neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením či svalovou křečí v    pánevní oblasti.

 - Osteoporóza

 - Inkontinence

 - Deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti způsobené nízkou hladinou hormonů

 - Nedostatečná činnost štítné žlázy

 - Nespavost

 - Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné

 - Pomáhá i při syndromu karpálního tunelu

 Kontraindikace Hormonální jógové terapie (vhodné konzultovat předem)

 - Těhotenství

 - Endometrióza

 - Rakovina Prsu

 - Krátce po operacích

 - Pokročilá osteoporóza, kdy hrozí zlomenina kosti

 - Zvýšená funkce štítné žlázy

 - Zánět vnitřního ucha

 - Srdeční potíže nebo po operaci srdce

 - Před operací slepého střeva nebo krátce po operaci

 - Krátce po hysterektomii (vhodné kunzultovat předem)

 - Velký myom

 - Nespecifikované bolesti břicha

Šárka Simonidesová je certifikovaná lektorka Hormonální jogové terapie podle Dinah Rodrigués. Šárka byla přímou studentkou Dinah Rodrigués, která jediná na světě může tento certifikát vydat.  Je certifikovanou lektorkou "Hormonální jógy" , a to jak pro muže , ženy i diabetiky. Pořádá semináře po celé ČR, převážně v Brně, Praze Jihlavě a Vísce u Chotěboře na Mlýně Poštolka u paní Ivy Georgievové ( srdeční záležitost - https://www.ivaveda.eu/). Byla jednou z prvních lektorek v ČR opravňujích sestavu předávat a vyučovat. Sestavu hormonální jógy zná od  2009, tedy přes 7 let. V současné chvíli je cca 9 lektorek vlastnící tento certifikát opravňující vyučovat kurzy Hormonální jogové terapie jak pro muže ženy a diabetiky. Každý měsíc její kurzy navštíví minimálně 50 účastnic. V tuto chvíli její kurzy navšívilo okolo 2500 klientek a klientů.

Je nejen lektrorkou hormonální jógy, ale je současně akreditovanou učitelkou jógy, jin jógy, lektorkou školy pánevního dna. Józe se věnuje přes 15 let. Dříve byla např. intstruktorkou fitness, osobní trenérkou, ale i trenérkou kulturisky, masérkou a instruktorkou bossu rehab, core aj. Tyto zkušenosti z předchozí praxe velmi dobře uplatňuje v současné době hl. v oblasti anatomie a fyziologie svých klientů a klientek. Na vyžádání vede i kurzy na tvoření mandal, na které má také akreditaci, popřípadě řeší i bytový desing, či design hl. jógových studií.